Minibar Alırken Nelere Dikkat Edilir? Kitpoint
Gönderiliyor...
Minibar Alırken Nelere Dikkat Edilir?
16.10.2019

Minibar Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Minibarın kullanıldığı Otel ve Hastane işletmelerinde enerji giderleri en önemli kalem olarak dikkat çekmektedir. Oda içlerinde 24 saat boyunca elektriğe bağlı tek ürün minibardır. 24 saat soğutma yaparak müşterilere her daim soğuk sunum hazırlamak için çalışırlar. Minibar, evde en çok enerji tüketen aletlerin başında geldiği için işletmelere minibar alırken daha az enerji tüketen modelleri tercih etmekte fayda var. Genel olarak piyasada D sınıfından başlayarak, A+ ’a kadar daha az enerji tüketen minibar modelleri bulunuyor. Özellikle Otel işletmelerinin, 12 ay hizmet veren şehir otelciliği mi yoksa tatil otelciliği ya da kayak turizmine hizmet veren bir işletmemi olduğunu göz önünde bulundurarak tercih yapmaları önem arz etmektedir.

İşletme eğer 6 ay ya da daha kısa sezonluk bir sektör temsilcisi ise ağırlıklı olarak yatırım maliyeti düşük, işletme maliyeti yüksek olan D ya da C enerji sınıfı tüketimli Absorbe ürünler tercih edebilir. Diğer taraftan 12 ay konaklama yaptıran şehir otelciliği için ise A+ ya da en kötü A enerji sınıfı tüketimli ürünler tercih edilmelidir.

Kompresörlü minibar modelleri ise ağırlıklı olarak Öğrenci Yurtlarında ve Apart Otel sistemlerinde talep görmektedir. Soğutma kapasitesi Absorbe sisteme göre daha iyi olan bu model ürünler, çalışırken ses çıkartması nedeniyle yıldızlı Otel ve Özel Hastane işletmelerinde çok fazla tercih edilmemektedir. 
 
Teknik Servis Desteği ve Satış Ekibine Erişim Önemli,
Minibar kurumsal hizmet sağlayıcılar tarafından kullanıldıkları için olası arızalarda son kullanıcı olan otel ve hastane müşterisi şikayetlerini arttırmadan müdahale etmek önemli. Bu nedenle uluslararası kabul görmüş bir markadan ürünlerin tercihi öne çıkıyor.